Onder de nominaties voor de Gouden Reigers bevinden zich dit jaar twee Haagse films. De onderscheiding wordt jaarlijks uitgereikt aan de makers van de beste ‘opdrachtfilms’, producties die in opdracht van een bedrijf of organisatie zijn gemaakt.
Voor de prijs zijn in totaal 27 films genomineerd, verdeeld over zes categorieën. Per categorie worden drie winnaars bekroond met een Gouden Reiger. Daarnaast wordt een Groene Reiger uitgereikt aan een maker van 30 jaar of jonger.
In de categorie Impact maken twee Haagse films kans op een Gouden Reiger. De categorie is bedoeld voor "films die je raken, inspireren en aanzetten tot actie", aldus de organisatie. "Deze genomineerden hebben bewezen hoe krachtig film kan zijn als middel voor bewustwording en verandering."
Haagse kanshebbers
Filmmaker Arbel Eshet van Broekhuizen Communicatie maakt kans op de onderscheiding met de film ‘Omgevingsvisie Den Haag 2050’, die hij maakte in opdracht van de Gemeente Den Haag en Stichting Leergeld Den Haag. Kevin Lemans van Starsound Productions is genomineerd voor de film ‘Tarwekamp, het eerste uur’, een productie die werd gemaakt in opdracht van de Veiligheidsregio Haaglanden. De uitreiking van de Gouden Reigers 2026 vindt op 12 maart plaats bij Beeld & Geluid in Hilversum.